Implantologia, implanty Białystok

Implant – nowoczesny sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu

Implant to wykonany z bio-przyswajalnego materiału sztuczny korzeń zęba, umieszczony w kości - w miejscu ubytku zębowego, który po zespoleniu z tkanką kostną (osteointegracji) i umieszczeniu na nim dopasowanego elementu protetycznego, naśladuje nie tylko wygląd, ale także sposób funkcjonowania naturalnego zęba.

Implant z powodzeniem może stanowić:

 • filar uzupełnienia pojedynczego ubytku w uzębieniu w postaci korony, niezależnie od jego występowania,
 • podparcie mostu,
 • podparcie oraz stabilizację dla protezy zębowej ruchomej.

Implantologia pozwala na odzyskanie pięknego uśmiechu niezależnie od ilości ubytków. Daje dziś nowoczesne rozwiązania, które mogą być z powodzeniem zastosowane u ogromnej większości zdrowych pacjentów dorosłych, którzy potrzebują wszczepienia implantu bądź nawet kilku implantów zębów.

Implantologia w Białymstoku – sprawdź, czy możesz skorzystać

Implanty bez przeszkód mogą służyć osobom, które mają zdrowe dziąsła i przyzębie oraz ilość kości w miejscu implantacji jest wystarczająca do ich ustabilizowania. Jednak to, czy będzie można zastosować w danym przypadku jedną ze zdobyczy współczesnej implantologii, musi ocenić na bieżąco lekarz implantolog w naszym gabinecie.

Ogólnie przyjętymi przeciwwskazaniami do leczenia za pomocą implantów są:

 • nikotynizm - utrudnia i znacznie spowalnia procesy gojenia,
 • aktywna choroba dziąseł (przykładowo paradontoza) – po 100% wyleczeniu nie jest przeszkodą,
 • patologiczne starcie zębów – bruksizm,
 • spożywanie dużej ilości alkoholu – znacznie utrudnia/ uniemożliwia gojenie ran,
 • obniżona odporność organizmu w wyniku chorób autoimmunologicznych, leczenia sterydowego,
 • radioterapia i okres po radioterapii.

 

Implant w praktyce

Implant po wszczepieniu nie wymaga specjalistycznych zabiegów do jego utrzymania, jednak dla zachowania zdrowia i przedłużenia żywotności implantu bezwzględnie konieczne są regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym (minimum 2 razy w roku) oraz bezwzględny reżim higieniczny w jamie ustnej.

W implantologii taki reżim oznacza szczotkowanie zębów minimum 2 razy dziennie oraz regularne stosowanie nici stomatologicznej, więc  nie jest szczególnie uciążliwy, niemniej jednak konieczny.

To wszystko ma na celu zapobieganie występowania chorób dziąseł wokół implantu, które mogą przy długim przebiegu prowadzić nawet do zaniku kości.

Dotychczasowe kilkudziesięcioletnie doświadczenie pokazuje, że przy odpowiedniej dbałości o zdrowie jamy ustnej, taki implant, nie dając jakichkolwiek dolegliwości bólowych, co ważne nie stanowiąc przeciwwskazań do badań diagnostycznych jak RTG, CT, etc., może nam z powodzeniem służyć do końca życia, spełniając wszystkie funkcje naturalnego zęba.

Implant – to warto wiedzieć

Implant jest wszczepiany zawsze w znieczuleniu miejscowym, a więc sam przebieg zabiegu jest dla ogromnej większości pacjentów w 100% bezbolesny. Niewielkie dolegliwości bólowe mogą pojawić się później, można je jednak bez problemu zniwelować ogólnie dostępnymi środkami przeciwbólowymi.

Implantologia stosowana w naszym gabinecie w Białymstoku daje naszym pacjentom bezpieczne rozwiązania, które dzięki powszechnemu zastosowaniu są dziś rutynowe, a w efekcie, w samym procesie użytkowania, doskonale pełnią swoją rolę w niczym nie ustępując zębom stałym.

Warto jednak pamiętać, że nawet najlepszy implant nie zastąpi naturalnego uzębienia i zdobycze implantologii powinny być stosowane w wypadku konieczności i braku możliwości leczenia zębów naturalnych, a nie jako ich bezbolesny zamiennik.

Samo leczenie z zastosowaniem implantu jest procesem kilkuetapowym i wymaga nieco cierpliwości. Choć samo umieszczenie go w szczęce trwa zazwyczaj kilkanaście minut, to gojenie i pełna osteointergracja po implantacji:

 • w szczęce górnej trwa 5-6 miesięcy,
 • w żuchwie około 3-4 miesięcy.

Dopiero po tym czasie na implancie można skutecznie mocować zależnie od potrzeb: koronę, most lub protezę zębową, to jednak warto się na takie rozwiązanie zdecydować i zaufać specjalistom z naszego białostockiego gabinetu.

Implantologia – podstawowe zalety leczenia


Implantologia, także ta stosowana przez nas w Białymstoku, umożliwia satysfakcjonujące zniwelowanie wszystkich problemów, jakie łączą się z brakiem uzębienia u osób dorosłych, zarówno w szczęce górnej, jak i dolnej, niezależnie od miejsca ubytku.

Implanty pozwalają na:

 • zdecydowaną poprawę estetyki twarzy – one same nie są widoczne, a umieszczona na nich korona nie odbiega wyglądem od zębów naturalnych,
 • podwyższenie poziomu własnej wartości – pełne uzębienie w naszej kulturze jest normą, jego posiadanie gwarantuje lepsze samopoczucie i pozytywny odbiór społeczny,
 • niwelowanie problemów gastrycznych – obecność pełnego uzębienia gwarantuje odpowiednie rozdrabnianie i dobre trawienie spożywanych pokarmów,
 • poprawę jakości wymowy – stabilne uzupełnienie braków w uzębieniu pozwala na swobodną wyraźną mowę, pozbawioną wad pojawiających się w momencie, gdy one występują,
 • poprawę ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej – mobilizują do dbałości o zęby i dziąsła, częstszego odwiedzania stomatologa i szybkiej reakcji na ewentualny problem, nie wymagają ingerencji w zęby sąsiednie.

Zalety implantów:

 • implanty są niezwykle wytrzymałe,
 • implanty są bardzo dobrze tolerowane przez większość pacjentów,
 • implanty nie powodują reakcji alergicznych,
 • implanty gwarantują wygodę i komfort użytkowania niezależnie od sytuacji.

Zastosowanie jednego implantu do utrzymania nawet kilku koron (zależnie od indywidualnych predyspozycji pacjenta – gęstości kości w miejscu implantacji), co znacznie przyspiesza moment odzyskania pięknego uśmiechu i zmniejsza koszty leczenia.

Warto podkreślić, że całkowity koszt leczenia implantami w naszym białostockim gabinecie jest znacznie niższy niż w przypadku innych metod.

Zdecyduj się na leczenie za pomocą implantu już dziś, a wkrótce odzyskasz nie tylko piękny uśmiech!