Nadwrażliwość zębów Białystok

Nadwrażliwość zębów to choroba nie tylko groźna, ale przede wszystkim wywołująca ogromny dyskomfort wśród licznej grupy pacjentów. Może powodować uczycie intensywnego, często jednostkowego bólu, wywoływać dreszcze czy w skrajnych przypadkach być przyczyną gorączki czy problemów z odżywianiem. Aby temu wszystkiemu zapobiec, warto skorzystać ze sprawdzonych metod walki z nadwrażliwością zębów, którą stosuje w swoim gabinecie stomatologicznym ’Medix’.

Leczenie nadwrażliwości zębów – metoda dobrana do potrzeb konkretnego pacjenta

Zanim zostaną podjęte kroki w celu usunięcie nadwrażliwości zębów, należy wykonać konsultację stomatologiczną, którą polecam wykonać w moim gabinecie ’Medix’. Oczywiście leczyć nadwrażliwość zębów można na wiele sposobów, jednak nie wszystkie są tak samo skuteczne dla danego pacjenta. Wówczas konsultacja jest konieczna, a dzięki niej możliwe będzie wybranie sposobu leczenia. Do nich można zaliczyć:

  • leczenie farmakologiczne – zdarza się, że nadwrażliwość jest wywołana konkretną chorobą lub stanem zapalnym. Wówczas należy dobrać odpowiednie leki, które ową przyczynę usuną,
  • wybór odpowiedniej pasy – w zależności od poziomu nadwrażliwości dobiera się pastę lub płyn, który nie tylko zlikwiduje sam problem, ale i wzmocni zęby oraz szkliwo,
  • wybór żelu stomatologicznego,
  • wykonanie zabiegu fluoryzacji,

Profilaktyka i kompleksowe działanie pozwoli zwalczyć nadwrażliwość zębów

Każdą z tych metod można stosować po wcześniejszej konsultacji stomatologicznej. Gdy mamy do czynienia z problemem nadwrażliwości, niezwykle istotna jest profilaktyka. Dlatego pacjenci po skończonej terapii musza:

  • stosować odpowiednie pasty, które powinny w swoim składzie posiadać fluor,
  • używać odpowiedniego płynu do płukania zębów,
  • stosować nić dentystyczną,
  • używać miękkich szczoteczek, specjalnych dla nadwrażliwych zębów,
  • unikać produktów takich jak cytrusy, napoje gazowane (w szczególności Cola), lodów i przede wszystkim słodyczy.

Te działania musza być zoptymalizowane i iść w parze z czynnością absolutnie podstawową, jaką jest szczotkowanie zębów po każdym posiłku. Warto jednak pamiętać, że owe szczotkowanie powinno być poziome. Pozwala to minimalizować problem związany z potencjalnym uszkadzaniem dziąseł. Ponadto szczotkowanie zębów poziome nie odsłania szyjek zębowych, które w przypadku nadwrażliwości powinny być zawsze zasłonięte.

Wybielanie zębów – niepolecany zabieg przy zdiagnozowanej nadwrażliwości

Gdy mamy do czynienia z nadwrażliwością zębów, warto powstrzymać się od stosowania zabiegów związanych z ich wybielaniem. Tego typu bodźce nie tylko negatywnie działają na same leczenie, ale mogą powodować reemisję problemu. Dlatego konsultacja stomatologiczna w moim gabinecie ‘Medix’ pozwala ocenić stan nadwrażliwości, który ewentualne dalsze zabiegi może wykluczyć.

Mój gabinet stomatologiczny ma bardzo duże sukcesy na polu walki z nadwrażliwością zębów. Warto skorzystać z profesjonalnych porad i konsultacji, które pozwolą skutecznie zwalczyć tę groźną, nieprzyjemną i dyskomfortową chorobę, jaką jest nadwrażliwość zębów.