Protetyka Białystok

Poznaj sekret profesjonalnej protetyki

W naszym gabinecie w Białymstoku odkrywamy przed naszymi Pacjentami sekrety protetyki profesjonalnej. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów zabiegi protetyczne wykonywane są starannie, z zachowaniem sztuki zawodu tak, by korony, czy protezy zębowe służyły bezproblemowo przez wiele dni. Zabieg, dzięki użyciu technologii CAD/CAM jest bardzo dokładny i może być wykonywany zarówno na zębach, jak i implantach. Wyżej wymieniona technologia daje możliwość wykonywania prac protetycznych z niespotykaną dotąd w Białymstoku precyzją. Szczeliny powstające przy zabiegu są optymalnej wielkości, a co za tym idzie – nie są groźne i łatwe do wypełnienia. Dzięki użyciu technologii komputerowych wykonanie zabiegu jest szybsze, bezpieczniejsze i trwałe.

Nasza protetyka to Twoje kompleksowe rozwiązanie na lata

Jeśli chodzi o protetykę w technologii CAD/CAM, w naszej Placówce w Białymstoku proponujemy Ci:

Wkłady koronowe typu inlay i onlay – świetnie sprawdzające się w przypadku dużych ubytków w zębach trzonowych i przedtrzonowych, są alternatywą w stosunku do wypełnień tradycyjnych (standardowych). Wykonywane są w zależności od upodobań Pacjenta: z metalu, stopów złota, porcelany, kombinacji złota i porcelany, a także materiałów kompozytowych.

Korony estetyczne to korony pełnoceramiczne, ich podstawowa zaleta to brak problemu z widocznym przy dziąśle rąbkiem metalu, przy zachowaniu zdrowego dziąsła brzeżnego. Przykładem jest korona Lava , Pretau czy Emax. Podbudowa tej korony jest wykonana z tlenku cyrkonu w kolorze białym lub odcieniach zęba Na tak uzyskanej czapeczce napala się specjalny rodzaj dopasowanej do odcieni zębów naturalnych porcelany. Korona może być także wykonana z materiałów kompozytowych i wzmacniana włóknem szklanym, tymczasowa (wykonana z tworzywa PMMA, który łatwo się formuje i nie żółknie), woskowa, czy pośrednia pomiędzy cyrkonem a teflonem. Dzięki wykonaniu podbudowy cyrkonowej, korona może być zakładana na każdy ząb.

Licówki to kolejny wytwór współczesnej protetyki, chętnie wykorzystywany w naszej pracy. Są to cienkie płatki z porcelany (wykonywane przez technika) ewentualnie z materiałów kompozytowych (formowane przez lekarza stomatologa lub technika), na indywidualny wymiar dopasowany do potrzeb danego Pacjenta.

Dzięki nim możliwe jest pokrycie nawet rozległych wypełnień zębów przednich, ukrycie przebarwień (szczególnie zębów martwych pozbawionych żywej miazgi ), a także zmiana kształtu zębów; ich wydłużenie lub poszerzenie - nadanie im ogólnie pięknego wyglądu.

Jeśli chodzi o klasyczną protetykę, najbardziej polecana jest proteza szkieletowa bezklamrowa solidnie umocowana na zatrzaskach, zasuwach albo teleskopach. Takie nowoczesne mocowanie protezy sprawia, że jej użytkowanie niezależnie od okoliczności jest swobodne przy zachowaniu optymalnego efektu kosmetycznego.

Jeśli chodzi o klasyczną protetykę, najbardziej polecana jest proteza szkieletowa bezklamrowa solidnie umocowana na zatrzaskach, zasuwach albo teleskopach. Takie nowoczesne mocowanie protezy sprawia, że jej użytkowanie niezależnie od okoliczności jest swobodne przy zachowaniu optymalnego efektu kosmetycznego.